Lajme nga Shoqata

MBREMJE MADHESHTORE PER 28 NENTORIN DITEN E FLAMURIT KOMBETAR SHQIPTAR

ROFTE “28 NENTORI” –
DITA E PAMVARESISE SE SHQIPERISE
 
Manifestimin e kesaj dite Histroike te kombit tone, Shoqata Atdhetare Dibra, si cdo vit edhe kesaj here organizon  mbremje madheshtore.Ne këtë mbrëmje do te na argetoje grupi muzikor “FISNIKET” nga New Yorku, te udhehequr nga vellezerit (këngëtarët) HAXHI dhe AGRON MAQELLARA Ketij grupi i bashkangjiten Tenor: Deshira Ahmeti-Kerliu, Arjan Kerliu dhe Bledar Maqellara dhe kengetari nga Dibra Lundrim Pacuku

Kjo mbrëmje spektakolare do të mbahet diten e shtune me 23 Nëntor / 2013 . Në restorant:
 

“ORION PALACE”  Brooklyn  ne Adresen
2555 McDonald Ave  Brooklyn, NY 11223
 
Mbremja fillon ne oren 6:00pm Hyrja është: $100

 
Te interesuarit luten te sigurojne biletat hyrese para mbremjes. Urime dhe mire se te vini.

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply

/* ]]> */