Kulture Lajme nga Diaspora

SHBA : Bebe Rexha sjellë befasinë e radhës – me 20 milion klikime

SHBA : Bebe Rexha sjellë befasinë e radhës – me 20 milion klikime

LOS ANGELOS CA : Këngëtarja shqiptare, në Shtetet e Bashkuara – Bebe Rexha, nëpërmjet rrjetit social facebook ka njoftuar adhuruesit e saj të shumtë se ka lansuar dhe videoklipin më të fundit, atë të këngës me titull “I’m gonna show you crazy”.” Kënga, është lëshuar në mënyrë dixhitale 23 dhjetor 2014 në iTunes.
Simbas komentuesve të postimit të saj, thuhet se kjo këngë, është realizuar në versionin akustik, gjithashtu ajo mendohet se ka dalë mjaft e mirë dhe në video – klipe, ku ylli në ngritje – talenti shqiptar Bebe Rexha e cila jeton në Staten Island – Nju Jork, këndon dhe shfaq stilin se si një femër që mund të shkoj duke treguar si “e çmendur” ashtu si është edhe titulli i këngës  “I’m gonna show you crazy”..
Eshtë interesant fakti se kënga  “I’m gonna show you crazy”, deri tani simbas “regjistruesit” automatik në internet është klikuar nga më se 20 milionë herë në websitin Spotify – iTunes.
Kënga është llojit të kënduar singël i dytë i këngëtares, pas baladës “I can’t stop drinking about you”.
Emri i shqiptares në Shtetet e Bashkuara, që po bën bujë të madhe në botën e muzikës , mbas artistes me famë botërore Rita Orës nga Kosova, duket sikur është një tjetrë talent edhe ky shqiptare, por nga Dibra e Madhe, e cila deri tani ka “përmbytur’ shtypin amerikan, dhe rrjete sociale , facebook, twitter, youtube e tjer.
Bleta ose aka Bebe Rexha është banore e ishullit Staten Island në New York dhe jetën e saj e ka të ndarë mes Los Angelosit dhe Nju Jorkut.
Megjithëse, të gjitha mediat amerikane, e kan nënvizuar se Ylli i ri i muzikës, ka origjinë shqiptare, por thuhet se edhe ajo vet kurr nuk e mohon atë për të bër të ditur faktin se Bebe Rexha, është shqipëtare dhe nga Dibra e Madhe. Prandaj gjithmonë në faqen e saj në rrjetin social Facebook, shpesh ajo publikon statuse ku ajo flet me krenari se ajo është shqiptare.
Adhuruesit e saj të shumtë në facebook – përmendin vizitat e saj në Dibër të Madhe vendleindjen e prindërve të saj që ajo i ka vizituar. ”Ylli” në ngjitje me origjinë shqiptare, kohët e fundit është shumë e suksesshme shkruajn mediat amerikane, aq sa ato për ditë shkruajn për aktivitetin e saj në botën e muzikës. Duke përmendur faktin se ata e kan zbuluar talentin e saj qysh kur ajo ishte 4 vjeç.Mirëpo, ato theksojnë se me rritjen  e saj u forcua edhe lidhja e saj me muzikën – duke shënuar vetëm ngjitje….prej kur ajo vazhdoi shkollën e mesme në Brooklyn në degën e muzikës./Beqir SINA/.

Bebe Rexha I’m Gonna Show You Crazy is a new single by the rising American talent. “I’m Gonna Show You Crazy” is released digitally on December 23rd, 2014 on iTunes.
Bebe Rexha “I’m Gonna Show You Crazy” lyrics
 [Verse 1]
 There’s a war inside my head
Sometimes I wish that I was dead, I’m broken
So I call this therapist
And she said girl you can’t be fixed just take this
I’m tired of trying to be normal
I’m always overthinking
I’m driving myself crazy
So what if I’m f*cking crazy
And I don’t need your quick fix
I don’t want your prescriptions
Just ’cause you say I’m crazy
So what if I’m f*cking crazy
Yeah I’m gonna show you
 [Chorus]
 Loco, maniac, sick bitch, psychopath,
Yeah I’m gonna show you
I’m gonna show you,
I’m gonna show you,
Mental out my brain, bat sh*t go insane,
Yeah I’m gonna show you
I’m gonna show you
I’m gonna show you
 [Verse 2]
 I’ve been searching city streets
Trying to find the missing piece like you said
And I say child don’t need to cry
There’s not a single thing that’s wrong with my mind
Yeah, I’m tired of tryna be normal
I’m always over thinking
Driving myself crazy
So what if I’m f*cking crazy
And I don’t need your quick fix
I don’t want your prescriptions
Just cause you say I’m crazy
So what if I’m f*cking crazy
Yeah I’m gonna show you
[Chorus]
Loco, maniac, sick bitch, psychopath,
Yeah I’m gonna show you
I’m gonna show you,
I’m gonna show you,
Mental out my brain, bat sh*t go insane,
Yeah I’m gonna show you
I’m gonna show you
I’m gonna show you

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply

/* ]]> */