Lajme nga Kosova

Qëllohet me antitank Kuvendi i Kosovës

Godina e Kuvendit të Kosovës është sulmuar me predha antitank. Siç raporton RTK, dy shpërthime të fuqishme njëra pas tjetrës u dëgjuan rreth orës 23:00
Policia që shkoi në vendngjarje rrethoi zonën. Por përveç forcave policore, zjarrfikëset dhe ambulancat në vendin e ngjarjes shkuan edhe forca të KFOR.
Fatmirësisht nuk raportohet për ndonjë të lënduar gjatë këtij sulmi.
Pak metra me tutje afër nënstacionit të energjisë elektrike u gjet një motoçikletë që po digjej.
Policia dyshon se ajo është motoçikleta që lëvizën atentatorët.
Policia ka bllokuar të gjitha rrugët e Prishtinës dhe ka filluar të kontrollojë qytetarët. Ende nuk dihet qarte se cilat mund të jenë motivet e këtij sulmi mbi ndërtesën e Parlamentit të Kosovës.
/ Top Channel

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply

/* ]]> */