Lajme nga Diaspora Lajme nga Shoqata Media

Basketbollisti dibran në Amerikë, stërvitet te Denver Nuggetse NBA

Basketbollisti dibran në Amerikë, stërvitet te Denver Nuggetse NBA
Jaren Sina, basketbollisti shqiptar që po bën karrierë në Amerikë, ka arritur edhe një sukses të madh përtej oqeanit.
Fundori organizativ ka nisur të stërvit me skuadrën e NBA-së, Denver Nuggets.
Në fakt, lojtari është zgjedhur prej ekipit amerikan si lojtar provues dhe mund të nënshkruajë kontratë të rregull, nëse ua mbush mendjen stafit teknik.
Basketbollisti 23-vjeçar është përzgjedhur për në provën e quajtur “Draft workout”, i cili mbahet para se të zgjedhën lojtarët prej Draftit.
Ai me këtë rast ka pohuar se është i kënaqur me mundësinë e dhënë dhe do të përpiqet që të shfaq perofmancë të mirë gjatë kësaj kohe.
Ndryshe, Sina sezonin e kaluar ka pasur një mesatare prej nëntë pikëve, tre kërcimeve dhe katër asistimeve për skuadrën universitare George Washington Colonials.

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply

/* ]]> */