Lajme nga Dibra Media

Arben Agolli ja uron fitoren Ruzhdi Latës

Arben Agolli ja uron fitoren Ruzhdi Latës.
Në frymën e qytetarisë dhe civilizimit dibran, sot një ditë pas zgjedhjeve lokale, kandidati për kryetar komune nga rradhët e Aleancës për Shqiptarët, z.Arben Agolli përmes një vizite në zyrën e tij në komunë, uroi kundërkandidatin e tij Ruzhdi Lata për fitoren me çka z.Agolli i dëshiroi sukses në punën e tij në katër vjetët e ardhëshme.Te dy, z.Lata dhe z.Agolli, në prani të miqve që kishin ardhur për t’ja uruar z.Lata fitoren me një qytetari që karakterizon dibranin, biseduan edhe për të ardhmen dhe i ofruan njëri tjetrit bashkëpunim për të mirën e Dibrës dhe dibranëve.
Goni Vojnika thote se :”Kjo eshte madheshtia e Dibres. Urime per keta dy bura te medhej. Kete mesazh duan ta degjojne dibranet, se ne fund te fundit te gjithe jane vellezer mes veti. Doktorit i deshirojme pune te mbare ne profesion ndersa Kryetarit pune te mbare ne permbushjen e premtimeve. Zoti u dhente jete, shendet dhe energji…”/B.Sina/

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply

/* ]]> */