Teknologji

Konfirmohet filmi i animuar Super Mario

Spekulimet se një film Super Mario është në krijim e sipër janë të vërteta. Themeluesi i studios Illumination Chirs Meledandri konfirmoi për Variety se filma ishte në zhvillim me shpresën se do të debutonte në teatrot në 2022.


Në këtë krijimin e tij është përfshirë edhe Shigeru Miyamoto, dizajneri ikonik i lojës.

Përfshirja e tij do ti japë filmit shpirtin që i nevojitet.


Meledandri dhe Illumination u bënë të njohur për prodhimin e filmave Despicable Me dhe Minions të cilët rezultuar suksese të jashzakonshme.

Me përfshirjen e Miyamoto producentët tregojnë respekt ndaj përmbajtjes origjinale ndryshe nga sa kanë vepruar shumë adaptime të tjera të Hollivudit. /PCWorld Albanian


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply