Lajme nga Maqedonia

Protestë para Gjykatës për mbështetje të Gruevskit –

Para Gjykatës Themelore zhvillohet protestë ku kërkohet drejtësi për ish kryeministrin dhe ish kreun e opozitares VMRO- DPMNE, Nikolla Gruevski. Protesta është thirrur që prej disa ditësh në rrjetin social Facebook nga grupe qytetarësh dhe simpatizues të ish kryeministrit Gruevski. Organizatorët e protestës kanë bërë thirrje që protesta të zhvillohet në mënyrë paqësore. Rrugët para gjykatës janë të bllokuara prej disa orësh dhe vërehen forca policore.

 


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply