Lajme nga Kosova

Haradinaj merr pjesë në pastrimin e Gërmisë

Në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën”, sot duke filluar nga ora 10:00, do të organizohet aksion pastrimi te Parku i Gërmisë.

Në aksionin e sotëm merr pjesë ekipi i Let’s Do It Kosova, kryeministri Ramush Haradinaj dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi.

Në këtë aksion që fillon nga porta në hyrje të Gërmisë, do të pastrohet brezi rrugor nga mbetjet ndërtimore. /Telegrafi/


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply