Sports

Pezullohet “Superclasico” Boca Juniors-River Plate

Finalja e Copa Libertadores mes Boca Juniors dhe River Plate është pezulluar për shkak të shiut të rrëmbyeshëm që ka rënë në Buenos Aires gjatë gjithë ditës.

Kryeqyteti argjentinas është bombarduar për gati 12 orë resht me një shi të tmerrshëm dhe si pasojë ndeshja është pezulluar.

Shtëpia e Boca-s, La Bombonera, është përmbytur nga moti i keq dhe në foto duket qarë se disa pjesë të fushës janë të paluajtshme.

Dy orë përpara ndeshjes ka ardhur konfirmimi zyrtar i CONMEBOL.

Sipas burimeve pranë klubit vendas, ndeshja është shtyrë për ditën e diel, në orën 20:00 me orën tonë.Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply