Sports

Strakosha në formacionin e javës në Europa League, vlerësimin e bën…France Football

Thomas Strakosha është duke u shndërruar çdo ditë në idhull të tifozerisë së Lazios. Ai është shpëtimtari i skuadrës laciale në shumë ndeshje, së fundi e bëri dhe Ligën e Europës. Në sfidën kundër Olimpikut të Marsejës, dy pritje vendimtare të portierit shqiptar, i dhanë tre pikë Lazios.

Shkarkoni aplikacionin më të mirë sportiv të momentit! Telesport është pjesë e tij. Kliko këtu > bit.ly/krowd9 për të marrë njoftimet në kohë reale për gjithçka ndodh!

Për këtë arsye shtatlarti i portës kuqezi dhe asaj të Lazios, ka marrë vlerësime të mëdha  në mediat italiane. Por jo vetëm. I fundit vlerësim mëse i merituar, vjen nga Franca. Është prestigjiozja “France Football”, që e ka përzgjedhur Thomas Strakoshën në formacionin e javës në UEFA Europa League.

Në një shkrim të publikuar në faqen zyrtare të saj, “France Football” e vendos Strakoshën në portën e formacionit ideal të Ligës së Europës, duke i bërë dhe këtë koment: “Lazio mori 6 pikë nga gjashtë të mundshmet kundër Olimpikut të Marsejës, duke fituar 2-1 në “Olimpico”, pas 3-1 në “Velodrome”.

 Thomas Strakosha kontribuoi shumë duke kryer dy mrekulli: në fillim (në minutën e 6-të, Strakosha devijoi një goditje të Sakai) dhe në fund të ndeshjes (në 90+1, ai tregoi veten duke devijuar një goditje të Njie e devijuar nga Marusiç)”-shkruan gazeta franceze.Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply