Lajme nga Shqipëria

Titull nderi për mua

Pas shpalljes si person non-grata për Shqipërinë, ka ardhur reagimi i eurodeputetes qipriote Eleni Theocharous.

Mediat greke shkruajnë se ajo e konsideron si një titull nderi këtë fakt. “Është një titull nderi për mua të vihem sërish nën targetin e një regjimi të korruptuar si ai i Edi Ramës në Shqipëri. Ata nuk mund të zbehin rezistencën time, apo pasionin tim për të drejtat e njeriut dhe ruajtjen e Vorio Epirit.”-tha eurodeputetja.

Theocharous tha se do të flasë për vrasjen e Kaçifas në Parlamentin Europian ditën e hënë.

(e.f/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply