Sports

Ceremonia e Ballon d’Or, Mbappe është lojtari i parë që fiton çmimin Kopa

Kylian Mbappe ka fituar çmimin e lojtarit të ri më të mirë të vitit.

Ai është ngjitur në skenë për të marrë çmimin Kopa, i cili është ndarë për të parën herë në histori.

Mbappe ka katër tituj të rëndësishëm këtë sezon. Pas Kupës së Ligës, kampionatit francez dhe Kupës së Francës, ai e mbylli sezonin e kaluar me Kupën e Botës.

Një vit i madh për 19-vjeçarin.  Cili falënderoi familjen dhe shokët e ekipit te PSG dhe Franca për çmimin.Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply