Lajme nga Kosova

Rama i kundërpërgjigjet Hahn-it për Kosovën: Nuk është një taksë që duhet gjykuar por klithëm që duhet dëgjuar

Deklaratat e komisionarit Johannes Hahn për taksat dhe liberalizimin e vizave sot në Prishtinë u kritikuan dhe u përfolën shumë.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama reagoi po ashtu ndaj deklaratave të komisionarit, shkruan Indeksonline.

Ai tha se taksa prej 100% është obstruktive por Kosova nuk ka fituar asgjë me qasjen e saj konstruktive ndaj Serbisë.

Kryeministri Rama taksën e quajti ‘një klithmë’ që duhet dëgjuar nga Evropa.

Më poshtë e keni reagimin e plotë të Edi Ramës:

Foto:


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply