Lajme nga Shqipëria

Atentati në Elbasan, zbardhet e kaluara kriminale Endrit Alibej

ELBASAN

Janë zbuluar detaje të reja për ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në Elbasan. Shtetasi Endrit Alibej 34 vjeç, është arrestuar në vitin 2013 si pjesë e një grupi që trafikonte drogë nga Shqipëria drejt Italisë.

Alibej  u arrestua në vitin 2013, bashkë me të vëllain e tij, Andrea Alibej, dhe ishin kokat e një grupi që trafikonte drogë në veriun e Italisë.

Droga vinte nga Holanda dhe hynte në Itali nëpërmjet kufirit të veriut. Më pas lënda narkotike, e llojit kokainë, tregtohej në Asti, Udine, Brescia, Savona, Xhenova, Piza, Parma dhe Milano.

Endrit Alibej 600x274


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply