Lajme nga Shqipëria

Mashtruesi bëri sikur e kallëzoi Bashën

TIRANE

Partia Demokratike pretendon se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj  nuk e ka paditur kreun e PD-së, Lulzim Basha. Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa përmes një statusi në “Facebook” ngre dyshime se Veliaj nuk e ka kallëzuar në të vërtetë Bashën.

Zhupa shton me ironi  se kryebashkiaku po e kallëzon Bashën vetëm pse jeton te shtëpia e tij.

“Veliaj mashtruesi beri sikur e kallzoj Bashen per lumin Lana, por e mori lumi kur i dolen deklaratat dhe dokumentat zyrtare.  Tani thote qe do e kallzoj Bashen pse jeton te shtepia e tij dhe nuk jeton tek shtepia e tjetrit qe i nxorri Erjoni”, shkruan në Zhupa.

(BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply