Sports

Chelsea paguan 55 milionë euro për një lojtar që pak kush e njeh

Chelsea nuk po arrin ta transferojë Gonzalo Higuainin nga Juventus, andaj po kërkon një shënjestër tjetër.

Skuadra londineze duket se do t’i paguajë 55 milionë euro për transferimin e Callum Wilson, përcjell lajmi.net.

Bournemouth ia caktoj shumën sulmuesit, ndërsa Chelsea është e gatshme ta transferojë atë në këtë afat.

Wilson po kalon nëpër një formë të mirë në këtë sezon, andaj blutë duan t’i marrin shërbimet e tij, pasi nuk besojnë më në Alvaro Morata dhe Olivier Giroudn. /Lajmi.net/


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply