Lajme nga Shqipëria

EMRAT/ Vrasja e 3-fishtë tek ‘Unaza e Re’, kush janë viktimat

TIRANE

Një ngjarje e rëndë me tre viktima u shënua mëngjesin e sotëm në kryeqytet.

Në zonën e Unazës së Re tek rruga “Kristaq Mone”, dhëndri ka vrarë me armë vjehrrin dhe vjehrrën. Pas tyre ai ka qëlluar edhe veten.

Gazetarja Dorjana Bezat ka treguar për BalkanWeb emrat e tre viktimave: Bujar Mata, 63 vjeç, Valentina Mata, 52, dhe dhëndri Majlind Lala.

Njoftimi i policisë

Sot rreth orës 06:56, në Astir, në rrugën “Kristaq Mone” janë gjetur në banesë të vrarë me armë zjarri shtetasit B. M., 63 vjeç dhe Xh. M., 52 vjeçe.

Poshtë ballkonit të banesës së shtetasve B. M., dhe Xh. M., është gjetur i dëmtuar dhëndëri i tyre, shtetasi M. L., i cili është transportuar për ndihmë mjekësore në spital ku dhe ka ndërruar jetë.

Po punohet për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

e.f/BalkanWeb


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply