Lajme nga Maqedonia

Grubi: “Barazia gjuhësore, u tha u bë”

Menjëherë pas firmosjes së Ligjit për gjuhët nga kreu i Kuvendit Talat Xhaferi, ka reaguar edhe deputeti i BDI-së, Atan Grubi,  sipas të cilit ky është hap drejtë barazimit gjuhësor.

Në vazhdim postimi i plotë i Grubit në Facebook…

Gjuha Shqipe shpallet në Gazetën Zyrtare.
– Integrimi në NATO dhe BE, u tha, u bë
– Barazia gjuhësore, u tha, u bë
– Reforma sistemore, u tha, u bë

The post Grubi: “Barazia gjuhësore, u tha u bë” appeared first on .


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply