Sports

Juventus i frikësohet këtij lojtarit të Milanit para finales së Superkupës

Juventus dhe Milan do ta përcaktojnë fituesin e Superkupës së Italisë që do të zhvillohet në Arabinë Saudite.

Alexa Sandro ka thënë se ata janë të përgatitur për finalen, por që do të kenë kujdes të madh ndaj rosonerëve, sidomos nga Gonzalo Higuain.

“Finalja është gjithmonë një lloj i ndryshëm i lojës”, tha mbrojtësi i majtë për La Domenica Sportiva, përcjell lajmi.net.

“Është gjithmonë një ndeshje me një mundësi dhe është një lojë që është afër kthimit tonë nga pushimet e dimrit, kur ne nuk jemi as 100 për qind ende.

“Duke luajtur në Jeddah? Kam qenë atje me Brazilin dhe mendoj se Sauditët kanë bërë një hap përpara.

“Ata kanë një bazë dhe kulturë tjetër tifoze, por unë mendoj se do të jetë një finale e mirë. Mendoj se Higuain dëshiron të ketë një ndeshje të madhe kundër nesh, por gjithashtu duhet të jemi të kujdesshëm ndaj lojtarëve të tjerë të Milanit.

“Ata gjithashtu kanë Paqueta, i cili është një lojtar i mirë sepse teknikisht ai është shumë i fortë.”, ka shtuar më tej Alex Sandro. /Lajmi.net/


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply