Lajme nga Kosova

Molliqaj thotë se Glauk Konjufca një vit ka punuar për SHIK-un

Një debat i ashpër është zhvilluar sot, mes deputetit të PSD-së Dardan Molliqaj dhe atij të Vetëvendosjes Glauk Konjufca.

Deputeti i PSD-së dhe ish-sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj e ka akuzuar shefin e Grupit Parlamentar të VV-së, Glauk Konjufca se për një vit ka qenë në SHIK. Kurse Konjufca ka theksuar se i pranon Pretendimet e Dardanit nëse ka fakte.

“Një vjet ditë Glauk Konjufca ka qenë në SHIK, nuk e di a e dinë kolegët, unë e kam marr vesh dy javë pa dal prej Vetëvendosjes prej Glauk Konjufcës dhe pastaj ma kanë konfirmuar. Një vit ditë Glauk Konjufca ka qenë në Shërbimin Informativ të Kosovës. Ish ka mirë më marrë guximin dhe me tregu, se kur ka qenë Glauku në SHIK, s’ka qenë në Vetëvendosje… Mirë është me tregu vet, por ndash edhe unë po tregoj për tjerët që keni qenë në SHIK një nga një ”, ka theksuar Molliqaj.

Kurse Konjufca ka pohuar se i pranon këto shpifje, nëse ka fakte.

“I pranoj pretendimet e Dardanit veç me një kusht, nëse ka ndonjë fakt apo ndonjë argument për këtë shpifje, unë i pranoj”, tha Konjufc./KP/Telegrfi/


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply