Lajme nga Shqipëria

U fshehën në kamion, shihni si zbulohen 4 shqiptarët në Spanjë

SPANJE

Policia spanjolle ka arrestuar 4 shqiptarë të cilët ishin fshehur brenda një kamioni në tentativë për të shkuar ilegalisht në Irlandë.

Pas ndalimit të kamionit, Zyrtarët e Gardës Civile Spanjolle i gjetën 4 shqiptarët të fshehur midis paletave prej druri brenda një kamioni në traget.

Kontrolli i kamionit është realizuar në portin Santander. Shqiptarët ishin mbledhur brenda paletave kur policia u ka shkuar me elektrike dhe i ka arrestuar, raportojnë mediat vendase.

Nuk bëhet me dije identiteti i 4 shqiptarëve të arrestuar, por sipas mediave është rritur numri i emigranteve që tentojnë të kalojnë kufirin ilegalisht duke përdorur kamionët si mundësi.

(d.d/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply