Lajme nga Shqipëria

Moti i keq, përmbyten 5 varka në Vlorë

Moti i keq në Vlorë ka shkaktuar përmbytjen e disa varkave të vogla të peshkimit. Pesë të tilla u mbytën në zonën e plazhit të vjetër ku qëndronin zakonisht. Erërat e forta shkaktuan dallgë të mëdha në det.

Lundrimi detar është pezulluar deri në normalizimin e situatës. Edhe në Durrës, për shkak të dallgëzimit të fortë në det, ka pasur vonesa në linjat e trageteve nga Shqipëria në Itali dhe anasjelltas. /tvklan.al


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply