Lajme nga Maqedonia

Partia pro-ruse e quan kryeministrin “shërbëtor të huaj”

Partia pro-ruse “Maqedonia e Vetme” e ka quajtur sot kryeministrin Zoran Zaev si “shërbëtor të huaj” i cili po frikësohet dhe po e humbë busullën. Partia vlerëson se nga njëra anë Zaev deklaron se nuk frikësohet nga përballja me votën e popullit, por në anën tjetër u ikë zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. “Maqedonia e Vetme” kritikon Qeverinë se u ndau komunave 50 milion euro për mbulimin e borxheve. /SHENJA/

 


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply