Lajme nga Shqipëria

Vendimi për Dajtin, Meta: KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje

TIRANE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4 police dhe u dënua me 25 vite burg si rezultat i gjykimit të shkurtuar.

Meta tha mbështet  thirrjen e ambasadorit të BE në Tiranë dhe se KLGJ dhe prokuroria duhet vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar çështjen.

“Mbështes reagimin dhe thirrjen e ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca. KLGJ dhe prokuroria të vihen në lëvizje për të verifikuar dhe hetuar çështjen në fjalë”- tha Meta.

Vijon…

(d.d/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply