Lajme nga Maqedonia

Aksident tragjik në Tetovë, shkon në 10 numri i viktimave

Një aksident tragjik ka ndodhur në afërsi të Tetovës në Maqedoni. Numri i viktimave ka shkuar në 10 ndërkohë që kanë mbetur 20 persona. Sipas mediave vendase një autobus që lëvizte nga Shkupi për në Tetovë, në afërsi të fshatit Llaskarcë ka dalë nga rruga pasi i ka plasur një prej gomave dhe ka përfunduar në kanal.

Banorët e fshati Llaskarcë dhe fshatrave tjera përreth kanë dalë në vendngjarje dhe kanë ofruar ndihmë të jashtëzakonshme. Të aksidentuarit janë transportuar për në spital edhe me helikopterë.

Aksidenti Shkup

(BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply