Lajme nga Maqedonia

Aksidenti tragjik, vazhdohet të ju jepet ndihmë personave të lënduar

Po vazhdohet të ju ofrohet ndihmë udhëtarëve të lënduar në aksidentin e rëndë në autostradën Shkup-Tetovë. Sipas informacioneve deri tani rreth 20 udhëtarë janë dërguar në spital për të marrë ndihmën mjekësore.
Në vendin e ngjarjes janë shumë makinë të ndihmë së shpejti si dhe të zjarrfikësve.
Po tentohet që të drejtohet autobusi i rrokullisur.
Ende nuk ka asnjë informacion zyrtar nga MPB për numrin e të lënduarve.
Sipas dëshmitarëve thuhet se shkak i aksidentit ishte plasja e gomës me ç’rast autobusi ka përfunduar në korrsinë e kundërt të autostradës .


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply