Lajme nga Shqipëria

Pikëllim për tragjedinë e autobusit në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me aksidentin tragjik që ndodhi pasditen e së mërkurës në austradën Tetovë-Shkup ku gjetën vdekjen 13 persona, ndërsa mbi 20 të tjerë janë dërguar në spitalet e Shkupit.

Rama në një reagim në rrjetin social Twittet shpreh, ngushëllimet për familjarët:

Pikëllim për tragjedinë e autobusit në vendin fqinj të Maqedonisë së Veriut, ku numri i viktimave e të plagosurve ka tronditur e shqetësuar aq shumë familje. U jemi pranë shpirtërisht të gjitha familjeve dhe të gjithë vendit mik./tvklan.al


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply