Lajme nga Shqipëria

Momenti kur Paloka spërkat me bojë kryeministrin Rama (Video)

TIRANE

Nënkryetari i PD, Edi Paloka është përjashtuar nga Kuvendi, pasi spërkati me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama.

Reagimi i Palokës ka ardhur pas fjalës së Bashës, si dhe replikës së Ramës. Kryeministri i kërkoi falje Talat Xhaferit për sjelljen e Bashës, duke e quajtur “fëmijë, që nuk di çfarë bën dhe çfarë flet”.

“Ju kërkoj ndjesë për këtë shkelje të kodit të mikpritjes, por fëmiu që sapo foli jo vetëm që  nuk i mendon ato që thotë por nuk di edhe çfarë thotë”, tha Rama që solli irritimin e deputeteve të opozitës.

Pas spërkatjes me bojë të kryeministrit Edi Rama nga Edi Paloka, kreu i Kuvendit Gramoz Ruci kërkoi përjashtmin e Palokës nga seanca.

“Edi Paloka dil jashtë, përjashtohesh. Dil përjashta”- tha Ruci dhe me pas eshtë ndërprerë seanca.

(d.d/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply