Kombetarja

Tjetër gol për Bakajn, është ai lideri i Soligorskit – SportEkspres.com

Sulmuesi shqiptar, Elis Bakaj është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës bjelloruse, Shaktar Soligorsk. 30-vjeçari ka gjetur shpeshherë rrugën e rrjetës me këtë fanellë dhe është lider i sulmit.

Edhe në takimin e sotëm përballë Rubin Kazanit, Bakaj ka arritur të gjejë golin. Në minutën e 33’ të sfidës miqësore, bomberi shqiptar shkëputet mirë në zonë dhe në shtyllën e dytë, ndëshkon portierin kundërshtar.

Goli i sulmuesit i dha avantazhin skuadrës së tij, por avantazh që nuk zgjati shumë. Rusët e Rubin Kazanit shënuan dy herë dhe përmbysën shifrat, duke përfituar dhe nga një karton i kuq i një prej lojtarëve të Soligorskit.

Miqësore

Rubin Kazan – Shaktar Soligorsk   2-1
Shënues: Poloz 35′, Salagov 53′ / Bakaj 33′


Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply