Lajme nga Maqedonia

Nesër shqiptohet vendimi gjyqësor për rastin “Titanik 2”

Gjatë ditës së nesërme do të zhvillohet seanca e radhës për rastin “Titanik2”.

Ish drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov, i cili gjendet në arrest shtëpiak dhe është i akuzuar në disa raste të PSP-së, nesër (8 mars) do t’i shqiptohet vendimi gjyqësorë për rastin “Titanik 2”.

Në këtë proces gjyqësor përveç Mijallkovit gjykohet edhe kreu i PDSH-së Menduh Thaçi, si dhe ish anëtarët e KSHZ-së, Bedredin Ibrahimi, Aneta Stefanoska, Vllatko Sajkovski dhe Sasho Sërcev.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply