Sports

Milot Rashica në super formë, shënon dopietë ndaj Shalkes (Video) – Balkanweb.com

Milot Rashica po kalon një formë shumë të mirë te Verder Bremen duke u kthyer në një titullar të padiskutueshëm. Lojtari me origjinë shqiptare po shënon me klubin e Bundesligës, duke e ndihmuar që të ngjitë shkallë në klasifikim dhe të synojë pjesëmarrjen në Europë në sezonin e ardhshëm.

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës ka shënuar dopietë përballë Shalkes, ku Verderi fitoi me rezultatin 4-2. Ai shënoi golin e barazimit 1-1 dhe të sigurisë 3-1 për të shtyrë ekipin e tij drejt suksesit në këtë sfidë. Me këto dy gola të shënuar ndaj Schalkes, Rashica është ngritur në koutën e gjashtë golave këtë edicion në Bundesliga.

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply