Lajme nga Shqipëria

Nëse nuk zgjidhet kriza politike, integrimi për në BE në rrezik

Ambasadori i Bashkimi Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka zhviluar një vizitë në Vaun e Dejës. Ambasadori e ka quajtur të paprecedentë situatën politike në vend dhe u ka kërkuar palëve që të ulen dhe të bisedojnë, në të kundërt vendi rrezikon integrimin në BE.

“Nëse kjo situatë politike nuk gjen zgjidhje, procesi i integrimit për në Bashkimi Europian mund të jetë në rrezik”.

Ambasadori tha se u është kërkuar të dy palëve që të ulen në bisedime.

“ Gjatë gjithë kohës u kemi kërkuar palëve politike që të ulen dhe të bisedojnë me njëra tjetrën”./tvklan.al


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply