Lajme nga Shqipëria

Largohet drejtori i Policisë së Fierit, ja kush komandohet (Emri)

FIER

Ndryshime në Drejtorinë e Policisë së Fierit. Gazetari Ervis Kuçi raporton për “BalkanWeb” se ka ikur drejtori aktual Albert Nushi dhe në vend të tij është komanduar nëndrejtori i Policisë Fier, Andon Marko.

Albert Nushi është komanduar nëndrejtor në Policinë e Elbasanit.

Lëvizja në radhët e policisë ka ardhur sot, pasi Nushi drejtoi edhe efektivët e Fierit në garantimin e qetësisë dhe sigurisë gjatë protestës se opozitës ne këtë qytet.

Albert Nushi drejtoi Policinë e Fierit për një periudhë pothuajse 2-vjeçare.

(BalkanWeb)

 


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply