Lajme nga Kosova

Dy zjarrvënje në pyjet e Pejës, arrestohet një person

Djegiet e pyjeve kanë filluar të shpeshtohen duke u përmirësuar moti në Kosovë.
Në Pejë, një person ka raportuar në polici se i dyshuari mashkull i ka vënë zjarrin një sipërfaqe prej 80 ari të pyllit të tij

I dyshuari është arrestuar edhe pas intervistimit të Prokurorit lirohet në procedurë të rregullt.

Ndërsa ditën e djeshme, dy persona kanë raportuar se disa të panjohur i kanë vënë zjarrin një pylli.

Në vend ngjarje kanë dalë njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit të cilët kanë lokalizuar zjarrin, ndërkaq nuk raportohet për të lënduar.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply