Lajme nga Shqipëria

Korçë/ Zjarr në kodrat e Dvoranit, shkrumbohen parlecat me rrush

KORCE

Një zjarr ka përfshirë kodrat e Dvoranit në Korçë duke shkaktuar edhe dëmë të mëdha në një parcelë me rrush. Sipas banorëve janë rreth 2 dylym rrush të djegur ndërkohë edhe një pjese me pemë dushku. Ende nuk dihet nëse zjarri është i qëllimshëm.

Policia dhe zjarrfikësja kanë mbërritur në vendngjarje, ku po punojnë edhe për shuarjen e zjarrit

(BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply