Lajme nga Maqedonia

Tanallari: Jemi larg konceptit “një shoqëri për të gjithë”

Reagon gazetari Afrim Tanallari, ndaj takimit Zaev-Mickovski, se pse nuk janë ftuar në këtë takim edhe liderët shqiptar. Ai në shkrimin e tij në facebook, shkruan se jemi shumë larg konceptit qytetarë ‘një shoqëri’ që po e proklamon kryeministri Zaev.

Ja postimi në facebook:

-Çfarë simbolike ka takimi i sotëm mes Zaevit dhe Mickovskit, për partitë politike shqiptare?

-Marrëveshjen që mundë ta arrin, partitë shqiptare, kategorikisht duhet ta kundërshtojnë.

-Po nejse, kur të shkojnë në Tiranë dhe Prishtinë, partitë shqiptare mos alarmohet DBK-ja (UDB)

-Ja pse jemi larg ‘едно општество за сите’


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply