Sports

VIDEO/ Dhunë në Angli, tifozi hyn në fushë dhe godet lojtarin – Balkanweb.com

Në Angli parashikohen dënime të rënda për tifozët që kalojnë rrethimin dhe hyjnë në fushën e lojës. Por kjo duket se nuk i pengon ata ta bëjnë një gjë të tillë. Episodi i fundit vjen nga ndeshja e Championship, mes Birmingham dhe Aston Villa. Gjatë pjesës së parë të kësaj sfide mes dy rivalëve të mëdhenj, një tifoz vendas hyri në fushë dhe goditi futbollistin Jack Grealish.

E menjëhershme ishte ndërhyrja e lojtarëve të tjerë, por edhe e pjestarëve të sigurisë, të cilët shoqëruan jashtë agresorin. Grealish e mori me sportivitet këtë ngjarje të rëndë, ndërsa tifozi tashmë rrezikon shumë.
(balkanweb)

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply