Lajme nga Shqipëria

Emrat/ Protesta e fierakëve, Baçi: Policia po ndjek qytetarët

FIER

Kryetari i Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, ka sulmuar ashpër Policinë e Shtetit, e cila  sipas tij, ka dalë me një listë të re për të shoqëruar qytetarët për shkak të protestave të tyre në kohën kur shefi i qeverisë ishte në qarkun e Fierit.

Ai ironizon veprimin e Policisë duke u shprehur se nuk i mban burgu të gjithë qytetarët pasi  janë të shumtë në numër dhe rezistenca e tyre do të vijojë.

“Lista tjeter e policise, nuk kane pune tjeter, vetem po ndjekin qytetaret qe ishin ne proteste. O ZOTERINJ JANE SHUME, JANE ME MIJRA KU DO TI MBANI, A KA VEND NE BURGJET TUAJA, PER GJITHE POPULLIN ? PO GABONI RENDE, NDALONI, PARA SE TJU NDALOJ POPULLI VET”,  shkruan ai.

53666486 2373099466163456 7689545314583183360 N
53666486 2373099466163456 7689545314583183360 N

(n.m/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply