Lajme nga Shqipëria

IKMT do u prishë banesën, banorët shtrihen në rrugë

Anëtarët e një familje kanë bllokuar rrugën tek gjimnazi “Petro Nini”, pasi IKMT do t’u prishë banesën sepse Gjykata i ka kthyer truallin ish-pronarëve.

Anëtarët e familjes kundërshtojnë aksionin e IKMT për prishjen e banesës së tyre. Dy familjarë janë dërguar me autoambulancë për ndihmë mjekësore, pasi u ndez një vatër zjarri pranë banesës.

Në vendngjarje ndodhet edhe policia dhe forcat e zjarrfikëse. /abcnews.al


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply