Lajme nga Shqipëria

LIVE/IKMT do iu prishë banesën, familjarët në rrugë:Na pushkatoni

Një situatë e pazakontë që ka sjellë bllokim e qarkullimit pranë shkollës “Petro Nini Luarasi” si pasojë e një aksioni të ndërmarrë nga IKMT-ja për prishjen e një banese private.

Në momentin që IKMT-ja ka shkuar për të nisur nga puna, familjarët kanë rezistuar e protestuar. Ata janë shtrirë në rrugë në shenjë proteste dhe kërkojnë që IKM-ja të ndalet.

“Na morën jetën, na pushkatoni” dëgjohen teksa ulërasin zonjat e shtëpisë.

Kujtojmë që banesa e tyre ndodhet në truallin e ish- pronarëve që kanë një vendim gjykate për kthimin e truallit.

vijon


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply