Receta

Ballokume

Nga Zonja Katerina Përbërësit 500 gr miell misri, 250 gr gjalpë, 250 gr sheqer, 4 kokrra vezë, 2-3 lugë finj. Përgatitja Shkrijmë fillimisht gjalpin, e lemë të ftohet dhe më pas e rrahim mirë (për rreth 20 minuta) me sheqerin derisa sheqeri të tretet plotësisht. Më pas shtojmë vezët një nga një duke vazhduar rrahjen. […]

The post Ballokume appeared first on Balkanweb.com – News24.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply