Lajme nga Shqipëria

“Unë kërkoj shtëpi” flet djali që përloti gjithë Shqipërinë

Në emisionin të “Paekspozuarit” në News 24 flet për herë të parë Ekluani, djali që protestoi pak ditë më parë tek “Petro Nini” bashkë me familjarët e tij në mbrojtje të pronës që Përmbarimi donte t’ua konfiskonte.

Klosi
Klosi

Pamjet e tij duke qarë mbi makinën e policisë, ndërsa një polic e tërhiqte bënë xhiron e mediave dhe përlotën shqiptarët. Sot ai është më i qetë, por thotë se ka frikë se mbetet pa një shtëpi.

Pse u shtrive sipër makinës së policisë gjatë protestës?

Ekluani: Nuk doja të ma çonin dajën në komisariat

Çfarë të tha polici?

Ekluani: Nuk biseduam

Ke frikë se ngelesh pa shtëpi?

Ekluani: Po, ajo që unë kërkoj është një shtëpi

(m.a/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply