Lajme nga Kosova

Arrestohet e dyshuara nga Shqipëria – i konfiskohet drogë

11:54, 17 Mars 2019

Policia e Kosovës raporton se në pikën kufitare në Vërmicë kanë arrestuar një femër të dyshuar, njofton Klan Kosova. 

Është arrestuar e dyshuara femër /shtetase e R. Shqipërisë, pasi që gjate verifikimit dhe kontrollit i është  gjetur dhe konfiskuar 18.90 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit “Marihuanë”, e ndarë në 11 (njëmbëdhjetë) qese, dy (2) mulli për bluarje dhe katër (4) pako për mbështjellje të substancës”, shkruhet në raportin e Policisë.

Me vendim të prokurorit, e dyshuara pas intervistimit lirohet në  procedurë të rregullt.


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply