Sports

Formacionet zyrtare/ Laçi-Flamurtari, sfida direkte për Europën – Balkanweb.com

Një sfidë direkte për Kupat e Europës është ajo mes Laçit dhe Flamurtarit. Skuadra kurbinase kërkon të kthehet te fitorja, pas goditjes së rëndë që mori në mesjavë në çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, ndërsa gjithashtu kërkon t’i dhurojë Sulejman Starovës tri pikë në debutimin e tij në pankinë. Ndërkohë, vlonjatët e drejtuar nga Ilir Daja nuk duan të bëjnë një hap fals në këtë transfertë të vështirë, për të qëndruar bindshëm në garën për Europën, që është edhe objektivi madhor në këtë sezon.

FORMACIONET ZYRTARE
Laçi: Selmani, Fangaj, Toro, Gjoni, Sefgjini, Eller, Lushkja, Najdenov, Shtubina, Xhixha, Mane
Trajner:Sulejman Starova
Flamurari: Koliçi, Deliaj, Pollozhani, Veliu, Kotobelli, Mustafa, Rrapaj, Musta, Ribaj, Kale, Sukaj
Trajner: Ilir Daja

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply