Lajme nga Shqipëria

Tentuan t’i hidhnin bojë Veliajt, policia shoqëron 2 persona

TIRANE

Në ditën që kryeqyteti feston ditën e verës, dy të rinj kanë tentuar të godasin me bojë kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Burime për ‘BalkanWeb’, bëjnë me dije se menjëherë pas ngjarjes policia ka identifikuar dhe shoqëruar dy personat, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije.

Edhe sot, një ditë pas protestës së opozitës të rinjtë e LRI-së kanë protestuar kundër qeverisë së kryeministrit, Edi Rama.

Ende nuk dihet nëse ngjarja në fjalë lidhet me ta.

Vijon…


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply