Sports

Rashica sërish protagonist te Werder gol dhe asisit ndaj Mainzit – Balkanweb.com

Werder Bremen ka mposhtur këtë të shtunë skuadrën e Mainzit me rezultatin 3:1. Protagonist në këtë sfidë ishte ishte sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, i cili shënoi një gol dhe dhuroi një asist.

Rashica shënoinë minutat e para të ndeshjes (3′)  për vendasit, duke ndezur shumë shpejt atmosferën në “Weserstadion”. Përveç golit të shënuar, Milot Rashica dhuroi poashtu një asist fantastik për shokut e tij të skuadrës, Max Kruse.

Pas kësaj fitore Werder Bremen renditet në vendin e nëntë në tabelë dhe është vetëm tri pikë larg vendit të gjashtë që dërgon në Europa Ligë.

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply