Sports

Arsenal mposht Newcastle dhe ngjitet në vendin e tretë (Video) – Balkanweb.com

Arsenali ka mposhtur Newcastle United 2-0 në ndeshjen e fundit të javës së 32-të në Premier League, fitore që e dërgon në vendin e tretë në renditje. Edhe pse ‘topçinjtë’ krijuan shumë raste, goli erdhi vetëm në minutën e 30-të me Aaron Ramseyn.

U desh të pritej minuta e 83-të që vinte edhe goli i qetësisë, i cili u shënua nga Lacazette. Skuadra e Unai Emery me këtë fitore është ngritur në vendin e 3-të në tabelë me 63 pikë.

(BalkanWeb)

Huazuar nga

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply