Lajme nga Bota

Yıldırım: Në Stamboll fituam zgjedhjen

Binali Yıldırım, kandidat i Partisë për Zhvillim dhe Drejtësi (AK Parti) për kryetar të bashkisë metropolitane, në deklaratën e tij tha se në Stamboll kanë fituar zgjedhjen, raporton Anadolu Agency (AA).

Në fjalimin në selinë e partisë së tij në qytetin e Stambollit, Yıldırım njoftoi se në Stamboll kanë fituar zgjedhjen.

“I falënderoj shumë qytetarët e Stambollit në këtë proces për mandatin që na e kanë dhënë”, u shpreh Yıldırım.

“Shpresoj që rezultatet të jenë në të mirë të Stambollit dhe vendit tonë. Faleminderit Stamboll”, shtoi ai.

Yıldırım deklaroi se Stambollin do ta shndërrojnë në një qytet ku 15 milionë qytetarë jetojnë të lumtur dhe në paqe.

Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply