Lajme nga Shqipëria

Dëshmorët e 2 Prillit, Basha vendos lule në memorial

SHKODER

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte i pranishëm sot në Shkodër, në ceremoninë e vendosjes së kurorave në Memorialin e Dëshmorëve të rënë më 2 Prill. Në nder të të rënëve në demostratën antikomuniste,  Basha vendosi kurore me lule në memorial.

Më 2 prill të vitit 1991 katër persona mbetën të vrarë, Arben Broci, Bujar Bishanaku, Nazmi Kryeziu dhe Besnik Ceka.

Vijon…


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply