Receta

Embëlsirë me biskota – Balkanweb.com

Nga Zonja Katerina
Përbërësit

10 biskota tërshëre, 200 gr pana ëmbëlsire, 200 gr djathë të shkrirë ose kos të kulluar, 1 bustinë vanilje, Reçel për servirje.

Përgatitja

Rrahim fillimisht panën në marengë, më pas e trazojmë me djathin e shkrirë duke shtuar dhe një bustinë vanilje.

Vendosim në tavolinën e punës gotat ose tasat ku do të servirim ëmbëlsirën dhe thërrmojmë në çdo gotë biskotat e tërshërës. Mbi biskotat e thërrmuara vendosim një shtresë krem, përsëri një shtresë biskota dhe në fund një shtresë me krem. Këtë ëmëlsirë të thjeshtë mund ta servirim me pak reçel sipas dëshirës.

(da.xha/BalkanWeb)


Source link

Add Comment

Click here to post a comment

Leave a Reply